A test lázadása
Máté Gábor Budapesten született, családjával együtt 1956-ban emigrált Kanadába. Ma ő az egyik legismertebb és legtöbbet idézett pszichiáter a világon.
Azt vallja, a rák, a szenvedélybetegségek, sőt majdnem minden krónikus betegség hátterében negatív gyermekkori élmény áll.
Máté szerint az emberek testi egészsége az érzelmeiktől és lelkiállapotuktól is függ. A harag, a szomorúság vagy az állandó szorongás mélyen beleivódnak a testünkbe. A negatív érzések, az elszenvedett traumák gyengítik ellenállóképességünket, és fogékonnyá tesznek bennünket a betegségekre. Máté Gábor elmélete szerint testünket csak akkor tudjuk meggyógyítani, ha szembenézünk lelki sérüléseinkkel is.
Miért alakul ki rákos megbetegedés azoknál, akik hajlamosak elfojtani az érzelmeiket? Hogyan válnak erősnek tartott személyek a szklerózis multiplex áldozatává? Gyulladásos megbetegedéseket okoz az aggódás és a félelem? Nagyobb eséllyel lesz cukorbeteg az, aki másoknak akar megfelelni? Miért tartják az ALS-szindrómát a „kedves emberek” betegségének?
Ezekre a kérdésekre is választ ad Máté Gábor A test lázadása című könyvében, amely könyvtárunkból kikölcsönözhető. Olvassanak velünk!